Ubezpieczenia podróżne

Jak się ubezpieczyć, wybierając się do Kanady?

Jak się ubezpieczyć, wybierając się do Kanady?

Kanada jest fascynującym kierunkiem, który przyciąga wielu turystów. Wyjazd do Kanady można zaplanować zarówno zimą, jak i latem. Ta o każdej porze zachwyca niezwykłą przyrodą, niesamowitymi widokami i pięknym Toronto. Taki wyjazd jednak wymaga od nas dobrej organizacji i przygotowania. Co musi zawierać odpowiednia polisa na wyjazd do Kanady? Podpowiadamy!

Jak się ubezpieczyć, wybierając się do Kanady?

Karta EKUZ nie ma prawa bytu w Ameryce Północnej, w związku z czym niezbędne będzie zadbanie o właściwą polisę turystyczną. Należy pamiętać, że koszta leczenie poza Polską, mogą przerosnąć nasze oczekiwania – są bardzo wysokie. Wizyta lekarska może nas kosztować nawet kilkaset złotych.

Zagrożenia w Kanadzie

Kanada to przede wszystkim dzika natura – wybierając się na piesze wycieczki w nieznane tereny, nietrudno o wypadek. Dodatkowe zagrożenia to dzikie zwierzęta – kojot, puma czy niedźwiedź. Nie można wykluczyć także standardowych zagrożeń, w postaci wypadków samochodowych, czy kradzieży bagażu lub portfela. 

Odpowiednia polisa do Kanady 

Nasza polisa powinna zawierać koszty leczenia – minimum 30 tys. euro. Niezbędne będzie także OC, Assistance i NNW. Podstawowe ubezpieczenie powinniśmy także uzupełnić o usługi dodatkowe, jak m.in. ubezpieczenie swojego bagażu, sprzętu sportowego czy portfela.

Gdzie znajdziemy najlepszą polisę do Kanady?

W celu wybrania najlepszej oferty, niezbędne będzie porównanie dostępnych ofert. Możemy to zrobić za pomocą porównywarek ubezpieczeń. Ta zestawi ze sobą najlepsze warianty, a ostateczny wybór będzie zależał tylko od nas. 

 

 

 

Poprzedni artykułNastępny artykuł