Ubezpieczenia podróżne

Wybierasz się do Niemiec? Dowiedz się jakie ubezpieczenie będzie najlepsze

Wybierasz się do Niemiec? Dowiedz się jakie ubezpieczenie będzie najlepsze

Nasi sąsiedzi to docelowe miejsce wielu turystów – tych z Polski również. Najczęściej wybierane miast to Monachium, Berlin, Hamburg i Drezno. Planując urlop w Niemczech, warto zadbać o ubezpieczenie na swój wyjazd. Jaką polisę wybrać? Podpowiadamy!

Wybierasz się do Niemiec? Dowiedz się jakie ubezpieczenie będzie najlepsze

Nasi sąsiedzi mają wiele do zaoferowania – poza Berlinem, to także urokliwa Bawaria i Oktoberfest, Drezno z bożonarodzeniowym jarmarkiem,i Heide-Park – park rozrywki, oraz masa innych atrakcji, które koniecznie należy odwiedzić! 

Najistotniejsze jednak podczas takiego wyjazdu będzie ubezpieczenie. Karta EKUZ obowiązuje na terenie Niemiec, jednak może się okazać niewystarczająca. Bez niego musimy być gotowi na dodatkowe opłaty za:

  • lekarską wizytę
  • wizytę w szpitalu 
  • leki refundowane 
  • pogotowie ratunkowe
  • transport do kraju

Rozwiązaniem na te niedogodności jest dobrze wybrane ubezpieczenie. To pokrywa koszty leczenia, a także hospitalizacji, oraz transport do kraju, na wypadek takiej potrzeby.

Ubezpieczenie w Niemczech

Poza standardowymi usługami, dobrze dobrana polisa oferuje całodobową pomoc telefoniczną w języku polskim. Powinniśmy pomyśleć także o ochronie własnego bagażu, ochronie od odpowiedzialności cywilnej a także tej od następstw nieszczęśliwych wypadków.

Jak znaleźć idealne dla siebie ubezpieczenie do Niemiec?

W tym pomocna będzie porównywarka ubezpieczeń turystycznych. Po uzupełnieniu niezbędnych informacji otrzymamy listę z najkorzystniejszymi ofertami.

Poprzedni artykułNastępny artykuł