Ubezpieczenia podróżne

Bagaż podręczny – niezbędne wskazówki

Bagaże o właściwych wymiarach? To często problem wielu podróżników. Dziś wszystko na ten temat!]

Bagaż podręczny - niezbędne wskazówki

Samolotowe podróże to duży komfort, a jednocześnie pewne ograniczenia. Te głównie dotyczą wymiarów naszego bagażu. Przekroczenie dopuszczalnych wymiarów, automatycznie wiąże się z dużą dopłatą. Jak jej uniknąć? I dlaczego ubezpieczenie dla Twojego bagażu może się okazać niezbędne? Dziś wyjaśniamy! 

Wymiary bagażu

Bagaż, który zabieramy ze sobą do samolotu, powinien się zmieścić na półce, która znajduje się nad siedzeniami. Nie istnieje coś takiego jak uniwersalne gabaryty – każdy z przewoźników ustala je indywidualnie. W związku z czym, kupując bilet, najważniejsze to sprawdzenie, co jest dopuszczalne w kabinie. Jak to wygląda u najpopularniejszych przewoźników?

LOT – bagaż podręczny

  • wysokość – 55 cm
  • szerokość 40 cm
  • głębokość 23 cm

Ryanair – bagaż podręczny

  • wysokość – 55 cm
  • szerokość 40 cm
  • głębokość 20 cm

Ubezpieczenie bagażu podręcznego

W podróży nigdy nic nie wiadomo. Nasz bagaż podręczny, może się gdzieś zawieruszyć, zostać skradziony bądź uszkodzony. Aby uniknąć tego typu sytuacji należy go ubezpieczyć. Niektóre ubezpieczenia turystyczne, posiadają w swojej ofercie opcje ubezpieczenia bagażu. Aby znaleźć taką ofertę możemy skorzystać z porównywarki ubezpieczeń. Ta wyszuka nam najtańszą, i najbardziej komfortową opcję.

 

Poprzedni artykułNastępny artykuł