Ubezpieczenia podróżne

Ubezpieczenie na wypadek rezygnacji z wakacji

Ubezpieczenie na wypadek rezygnacji z wakacji

Planujemy najlepsze wakacje życia, jednak w międzyczasie jesteśmy zmuszeni z nich zrezygnować? Takie sytuacja się zdarzają. Dlatego właśnie warto pomyśleć o wykupieniu ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z wakacji.

Ubezpieczenie na wypadek rezygnacji z wakacji

Polisa od kosztów rezygnacji 

Tego typu polisa zakłada najróżniejsze scenariusze. Przysługuje zarówno przed wyjazdem, jak i w czasie jego trwania. Polisa obejmie zarówno anulacje biletów, jak i odwołanie noclegów, wcześniej zarezerwowanych. Tego typu ubezpieczenie jest także w stanie pokryć koszty zaliczek jak i innych opłat, które zostały już poniesione. Dostępne są także różne dodatkowe opcje i polisy.

Co musi objąć polisa od kosztów rezygnacji?

Tego typu polisa obejmuje sytuacje jak: śmierć, nieszczęśliwy wypadek czy nagła choroba. Zdarza się także, że polisa jest nas w stanie uchronić w momencie takich nieprzyjemności, jak: utrata pracy, kradzież dokumentów, czy poważna szkoda mienia. Dostępne są także dodatkowe zabezpieczenia, obejmujące nietypowe okoliczności, do których możemy zaliczyć m.in. egzamin poprawkowy, czy rozprawę sądową. 

Tego typu świadczenie często obejmuje klasyczna polisa na wakacje. Równie często funkcjonuje, jako całkiem osobna polisa. 

Kiedy nie uzyskamy świadczeń?

Są sytuacje, które nie są uznawane za podstawę do skorzystania ze świadczenia. Jest to m.im. zaostrzające się objawy przewlekłej choroby, komplikacje podczas ciąży i wypadki, spowodowane pod wpływem substancji odurzających. O wszystkich warunkach, należy przeczytać w OWU – ogólnych warunkach ubezpieczenia.

Jak znajdziemy najlepszą polisę od kosztów rezygnacji z wakacji?

Pomoże nam w tym kalkulator ubezpieczeń turystycznych. Dzięki wypełnieniu odpowiedniego formularza, uzyskamy spersonalizowane zestawienie, które wskaże nam najkorzystniejsze oferty.

 

 

 

Poprzedni artykułNastępny artykuł