Ubezpieczenia podróżne

Narty na Słowacji?

Wybierając się na narty, pojawia się podstawowe pytanie – gdzie się udać? Słowacja jest miejscem, które kusi wszystkich narciarzy. Postanowiliśmy więc przyjrzeć się temu popularnemu kurortowi.

Narty na Słowacji?

Słowacja

Słowacja jest kojarzona miejscem idealnym do uprawiania zimowych sportów. Dlaczego? To za sprawą licznych kurortów – Tatrzańska Łomnica, Chopok Jasna, i Ruzomberok. To przede wszystkim najdłuższe trasy, wyciągi i liczne atrakcje.

Jednak przed wyjazdem nie można zapomnieć o najważniejszym – wykupieniem odpowiedniej polisy. Na Słowacji ważna jest europejska karta EKUZ, jednak nie jest ona wystarczająca. Karta nie obejmuje niezbędnej opieki a także ratownictwa górskiego. Bez odpowiedniej polisy otrzymamy bardzo wysoki rachunek. By móc tego uniknąć, powinniśmy skorzystać z porównywarki ubezpieczeń turystycznych – ta pomoże nam w doborze najlepszej polisy. Kwoty gwarantowane powinny objąć koszty leczenia i ratownictwa. Polisa turystyczna, szczególnie w górach, jest dużym komfortem.

Ośrodki narciarskie na Słowacji

Chopok to jeden z najpopularniejszych ośrodków narciarskich w Słowacji. Ten ośrodek to przede wszystkim dobra lokalizacja. Górzysty, urokliwy teren i Park Narodowy Napant. To trasy mające długość 45 km. Na miejscu znajdziemy zarówno łatwe trasy dla początkujących, jak i te polecane profesjonalistom. Fani freestyle’u również będą zadowoleni – do ich dyspozycji jest specjalnie przygotowany stok – Burton Snowpark Jasna.

Co warto mieć na uwadze

Auto – je również należy przygotować przed wyprawą na Słowację. Obowiązek to sprawdzenie hamulców, opon, płynów, i niezbędny serwis. W górach owiązkowe będą także łańcuchy.

 

Poprzedni artykułNastępny artykuł