Ubezpieczenia podróżne

A może Japonia? Jak się skutecznie do niej przygotować?

A może Japonia? Jak się skutecznie do niej przygotować?

Odległy zakątek, inna kultura i mentalność? To wszystko znajdziemy w niesamowitej Japonii. Pojawia się jednak pytanie, jak odpowiednio przygotować się do takiej wyprawy? Podpowiadamy!

A może Japonia? Jak się skutecznie do niej przygotować?

Dogodny termin

Wybierając się do Japonii, warto wziąć pod uwagę porę roku. Wiosenny okres, będzie tym idealnym – (marzec-czerwiec). W późniejszym okresie w Japonii jest naprawdę gorąco, co nie sprzyja podróżowaniu i zwiedzaniu. Warto rozważyć także miesiące, takie jak październik czy listopad. Bilet natomiast warto wykupić dużo wcześniej – wówczas możemy liczyć na niskie ceny.

Ubezpieczenie

To zdecydowanie obowiązkowy punkt każdej podróży. Na jaką polisę się zdecydować? Najlepiej sprawdzić to w nowoczesnym, i banalnie prostym narzędziu, jakim jest porównywarka ubezpieczeń. Po podaniu wszelkich niezbędnych danych – koniecznie zgodnych z prawdą, uzyskamy najlepsze rozwiązania. Odpowiednia polisa zagwarantuje nam ochroną, komfort i bezcenny spokój. Zalecana jest polisa na kwotę 120 tys. euro – w kraju Kwitnącej Wiśni opieka zdrowotna jest niezwykle droga. 

Plan podróży

Przed wyjazdem, niezbędny będzie plan całej podróży – powinniśmy zaplanować, co chcemy zobaczyć i zwiedzić. Z planem, dużo łatwiejsza będzie organizacja całego wyjazdu, szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że Japonia jest dużym krajem, który ma sporo do zaoferowania. Polska głównie oferuje loty do Osaki lub Tokio. Warto także, jeszcze przed wyjazdem, zorientować się, jak wygląda transport publiczny w Japonii. Ze względu na jego duże koszta, najlepiej będzie zakupić bilet sieciowy.

Aspekty kulinarne

To niewątpliwie ważny aspekt – Japonia to niezliczona ilość niesamowitych, smakowych doznań – owoców morza, ryb, ramenu, czy makaronów. Wybierając się do Japonii, powinniśmy poznać jej kulturę kulinarną i życia lokalsów. 

 

Poprzedni artykułNastępny artykuł