Ubezpieczenia podróżne

Wybierasz się do Rosji? Dowiedz się, jak się ubezpieczyć

Wybierasz się do Rosji? Dowiedz się, jak się ubezpieczyć

Rosja to ogromny oraz barwny kraj, z wyjątkową kulturą – zapewne dlatego przyciąga on tak wielu turystów. Pojawia się jednak pytanie, jak powinniśmy się przygotować, wybierając się do naszych sąsiadów? Podpowiadamy!

Wybierasz się do Rosji? Dowiedz się, jak się ubezpieczyć

Ubezpieczenie to za mało – niezbędna będzie wiza

Każdy, kto wybiera się do Rosji, powinien wyrobić wizę. Wizy do Petersburga i obwodu Kaliningradzkiego są elektroniczne, oraz darmowe. Warunek jest jeden – posiadanie ważnego paszportu. Wiza jest ważna na okres 30 dni, co daje prawo aby przebywać w Rosji maksymalnie przez 8 dni.

Dłuższy pobyt w Rosji wiąże się z nieco bardziej skomplikowanym procesem. Wize standardową wyrobimy w Ambasadzie Federacji Rosyjskiej, znajdującej się w Warszawie, ale także w konsulacie, który znajduje się w Poznaniu, Krakowie, oraz Gdańsku. Będąc na miejscu wymagany jest wniosek, a także dodatkowe dokumenty, jak potwierdzenie, mówiące o opłaceniu noclegu. W każdej podróży najważniejsze jest bezpieczeństwo, a co za tym idzie wykupienie odpowiedniej polisy. Odpowiedniej czyli jakiej? Najlepiej na minimalną kwotę 30 tys. Euro.

Ubezpieczenie w Rosji

Ubezpieczenie turystyczne musi pokryć koszty leczenia a także transportu do Polski. Rosja posiada umowę z Polską – dotyczącą wzajemnej pomocy medycznej, jednak ta jest obowiązkowa tylko momencie wystąpienia poważnych zachorowań i wypadków. Polisa na wyjazd do Rosji musi obejmować NNW i OC. Warto jednak pomyśleć także o rozszerzeniu ubezpieczenia o świadczenia dodatkowe, takie jak pakiet Assistance, czy ubezpieczenie bagażu.

Najlepsza polisa

W Polsce istnieje sporo  firm, proponujących różne pakiety, w związku z czym ciężko zdecydować, który będzie najlepszy. W takiej sytuacji najlepiej skorzystać z porównywarki ubezpieczeń, gdzie uzyskamy przegląd sytuacji. 

 

Poprzedni artykułNastępny artykuł