Ubezpieczenia podróżne

Jak przygotować się do narciarskiego wyjazdu w Alpy?

Jak przygotować się do narciarskiego wyjazdu w Alpy?

Wybierasz się w tym roku na narty? Najlepszą decyzją będą Alpy. Natomiast pojawia się tutaj dylemat wyboru kraju – Austria, Francja, Włochy, a może Szwajcaria?

Jak przygotować się do narciarskiego wyjazdu w Alpy?

Alpy to góry, które rozprzestrzeniają się na cztery, sąsiadujące ze sobą państwa. Francja i Szwajcaria to przede wszystkim luksusowe i drogie kurorty narciarskie. Natomiast Włochy i Austria będa odpowiednie na pierwsze wyprawy i budżetowe oferty. 

Na jaki kierunek się zdecydować? 

Wyjazd na stoki wiąże się z dużymi wydatkami – zaczynając od odpowiedniej odzieży, poprzez sprzęt, transport, noclegi, skipassy czy wyżywienie. W momencie w którym zależy nam na oszczędnościach, powinniśmy wybrać wyjazd w okresie niskiego sezonu – wówczas mamy do wyboru wiele promocji oraz ofert specjalnych. Należy jednak poświęcić trochę czasu na dokładne przeanalizowanie dostępnych oferty i wybór tej najkorzystniejszej.

Niezależnie od tego, jaki kraj wybierzemy, niezbędne będzie ubezpieczenie na narty. Ubezpieczenie to koszt kilku złotych na dzień, przy stałym poczuciu bezpieczeństwa. W wyborze najlepszego ubezpieczenia pomoże nam porównywarka ubezpieczeń. Kwoty gwarantowane powinny objąć przede wszystkim koszty usług medycznych w danym kraju – leczenie, ratownictwo, OC i NNW.

Włoskie Alpy

Włochy to idealny wybór na wypoczynek dla osób starszych, oraz dla rodzin z dziećmi. Narciarskie ośrodki we Włoszech są doskonale przystosowane dla amatorów i początkujących narciarzy, a także dla tych zaawansowanych. Najpopularniejszy kurort we Włoszech to Livigno. Jednak jest to miejsce stosunkowo drogie. 

Austria

W Austrii jest nieco taniej – a zwłaszcza na koniec sezonu. W związku z czym nie zalecamy wypoczynku narciarskiego w okresie stycznia oraz lutego. Austria to przede wszystkim kurort Dachstein West – gdzie mamy do dyspozycji nowoczesne domki z kominkami, malownicze widoki zarówno na góry, jak i jezioro. Koszty takiego wyjazdu są bardzo zróżnicowane. Tygodniowy wyjazd  dwóch osób będzie kosztować ok. 2 000 złotych.

Alpy to świetny wybór – zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych narciarzy!

 

Poprzedni artykułNastępny artykuł