Ubezpieczenia podróżne

A może Gruzja na narty?

A może Gruzja na narty?

Gruzja niekoniecznie kojarzona jest z narciarstwem, jednak, jak się okazuje, państwo Kaukazu to także doskonała baza wypadowa dla miłośników stoków. 

A może Gruzja na narty?

Gruzją to prawdziwy mix klimatyczny. Zadowoleni będą także miłośnicy białego szaleństwa. Państwo to słynie przede wszystkim z trzech ośrodków – Gudauri, Mestia i Bukuriani. 

Gudauri 

Ten ośrodek cieszy się ogromną popularnością, to zdecydowany numer jeden. Nie jest to kameralny stok – to aż 70 kilometrów tras, o różnym stopniu trudności – tutaj każdy się odnajdzie – gondole, wyciągi, orczyki i kanapy. Dobrze poczują się tu także rodziny z dziećmi, ponieważ na miejscu znajdą szkółki narciarskie i snowtubbing. 

Bakuriani

To z kolei 20 km tras narciarskich oraz 9 wyciągów. Ośrodek ma do zaoferowania także wycieczki górskie, trekking i skutery śnieżne. 

Mestia

Poza białym szaleństwem, w tym regionie zobaczymy także warownie, mury obronnych i kościół Mocchwariszi, bogaty w unikalne freski. Warto zobaczyć ten region – znajduje się on na liście UNESCO.

Planowanie wyjazdu

Ze względu na odległość, do Gruzji najlepiej wybrać się samolotem. Natomiast do ośrodków narciarskich, bez problemu dostaniemy się autobusami. Z kolei nocleg z powodzeniem znajdziemy na noclegowych stronach, typu booking.com lub Airbnb 

Wybierając się do Gruzji, nie możemy także zapomnieć o Druga sprawa to ubezpieczeniu na narty. 

 

Poprzedni artykułNastępny artykuł