Ubezpieczenia podróżne

Do Czech samochodem?

Chcesz wybrać się do Czech samochodem? Dobry pomysł! Jednak, aby podróż obyła się bez problemów, należy zapoznać się z naszymi wskazówkami!

Czechy samochodem

Podróż autem – zwłaszcza w czasach pandemii, to dobre rozwiązanie, które pozwala na ograniczenie kontaktów z obcymi osobami w czasie samej podróży.

Pojawia się jednak pytanie – co warto zobaczyć w Czechach?

  • Praga – to absolutny, czeski “must have” – stolica Czech należy do tych najchętniej odwiedzanych destynacji. W Pradze nie można ominąć Katedry Św. Wita, Zamku na Hradczanach, rynku i Mostu Karola.
  • Morawy Południowe – rejon ten należy do tych najbardziej malowniczDo Czech samochodem?ych, na terenie Centralnej Europy. Tzw. „Słowiańska Toskania” imponuje pałacami, zamkami i winnicami.
  • Czeskie góry – te będą idealne dla zimowych zapaleńców. A to ze względu na dużą ilość kurortów – Benecko, Harrachov, czy Mała Upa.
  • Karlowe Wary – to bardzo popularne uzdrowisko, z piękną architekturą i malowniczym położeniem. Czym przyciąga? Przede wszystkim 79 gorącymi źródłami.

O czym nie można zapomnieć, jadąc do Czech samochodem?

Obowiązek to ważna polisa ubezpieczeniowa – bez niej nie powinniśmy ruszać się w zagraniczną podróż autem. Atutem wyjazdu do Czech jest przede wszystkim brak wymagań co do paszportu, Zielonej Karty, czy wizy! Jedyny dokument, jaki powinniśmy mieć przy sobie to ważny dowód osobisty. Granicę przekroczymy bez kontroli. Jednak, biorąc pod uwagę sytuację związaną z koronawirusem, warto się na taką przygotować.

Wybierając się do Czech samochodem, niezbędne będzie wykupienie winiety – a to ze względu na płatne drogi, które spotkamy w Czechach. Należy ją przykleić na szybę. Winiety bez problemu dostaniemy w supermarketach, na poczcie, na stacjach benzynowych, czy w punktach Autoklubu Bohemia Assistance.

Kolejna i najważniejsza kwestia, to kwestia ubezpieczenia podróżnego – bez niego nie powinniśmy wybierać się w podróż samochodem. Takie ubezpieczenie zapewni nam pełną ochronę.

Załatw te formalności i baw się dobrze!

 

Poprzedni artykułNastępny artykuł