Ubezpieczenia podróżne

Karencja a ubezpieczenia turystyczne

Ubezpieczenie jest nam niezbędne w wielu życiowych sytuacjach. Jest przydatne w momencie kupna mieszkania, samochodu, czy wyjazdu na wakacje. Nie każdy jednak pamięta o punkcie w umowie, jakim jest karencja. 

Karencja a ubezpieczenia turystyczne

Czym jest karencja? 

To swego rodzaju ubezpieczenie dla towarzystwa. Polega ona na czasie, bezpośrednio po podpisaniu umowy, podczas którego towarzystwo nie bierze odpowiedzialności za szkody, które są określone w umowie. 

 Ile trwa karencja w ubezpieczeniu turystycznym?

Polisy turystyczne zazwyczaj wykupywane są tuż przed wylotem. Są też sytuacje, gdy wykupujemy ją w dniu wyjazdu, zapominając o tym, że nieco wcześniej należy się rozejrzeć za odpowiednim ubezpieczeniem. Niechciane wypadki podczas urlopu mogą przydarzyć się w każdej chwili. Czasem jest to zagubienie lub kradzież bagażu, innym zatrucie lokalną potrawą lub nawet wodą. W związku z czym, jeśli czas karencji przewidziany jest do 48 godzin, liczonych od momentu wykupienia polisy, to możemy mieć z tego tytułu poważne problemy.

Jeżeli do wypadku dojdzie na terenie obcego kraju, wówczas koszty leczenia, ponosimy na własną rękę. A te mogą być naprawdę spore  czasem nawet wielokrotnie wyższe, od tych w Polsce. 

W związku z czym, gdy decydujemy się na tzw. urlop last minute, powinniśmy znaleźć towarzystwo ubezpieczeniowe, które ma jak najkrótszy czas karencji. Niezbędne będzie także zapoznanie się z Ogólnymi Warunkami Umowy.

Poprzedni artykułNastępny artykuł