Ubezpieczenia podróżne

A może Andora na zimowy sezon?

A może Andora na zimowy sezon?

Andora to niewielkie państwo, leżące w Pirenejach. Jej powierzchnia to jedynie 468 kilometrów kwadratowych. Jednak to jednocześnie bardzo dobre warunki do uprawiania zimowych sportów. Andora utrzymuje się przede wszystkim z turystyki. Sezon trwa jednak cały rok. Co ma do zaoferowania Andora?

A może Andora na zimowy sezon?

Andora to wydobywanie miedzi i żelaza, produkcja drewna, oraz oczywiście turystyka. W państwie tym nie uświadczymy lotniska czy kolei. Natomiast to w niczym nie przeszkadza zapaleńcom zimowych sportów. Dlaczego? Andora to niezliczona ilość wysokich szczytów i przełęczy, uwielbianych przez narciarzy z całej Europy.

Śnieżne szaleństwo

Andora to przede wszystkim dobre warunki zimowe – a to ze względu na świetne położenie. To właśnie dzięki niemu zimy są gwarancją dużej ilości śniegu.

Na jaki ośrodek się zdecydować?

Tych jest naprawdę dużo, jednak szczególnie polecamy kilka z nich:

  • VALLNORD – 700 hektarów terenu, pokrytego śniegiem. Wyciągi, trasy o długości 63 km, różne stopnie trudności – każdy znajdzie coś dla siebie.
  • GRANDVALIRA – to naprawde duży ośrodek narciarski. Resort ten to kilka stacji, trasy o zróżnicowanym stopniu trudności, i aż 240 km szlaków, snow parki, wyciągi i masa atrakcji.

Inne atrakcje

Andora oferuje także inne atrakcje, jak skutery i piękne Pireneje. Ponadto to także ściany wspinaczkowe albo zjazdy toboganem.

Poprzedni artykułNastępny artykuł