Ubezpieczenia komunikacyjne

Bezpieczne przewożenie dziecka w samochodzie

Każdy rodzic staje przed dylematem, jak bezpiecznie przewozić swoją pociechę w samochodzie? Z tyłu? A może z przodu. Na podstawce czy w foteliku? Przewożenie maluchów w aucie wiąże się z wieloma przepisami. Mają one za zadanie ochronę dzieciaków przed urazami podczas ewentualnych wypadków. Dzisiaj wszystko na ten temat!

Bezpieczne przewożenie dziecka w samochodzie

Fotelik samochodowy – wszystko, co musisz wiedzieć

Dziecko w aucie automatycznie powinno się wiązać ze szczególną uwagą, zadbaniem o ubezpieczenie i przestrzeganiem przepisów drogowych. Tylko wtedy jesteśmy w stanie zapewnić dostateczne bezpieczeństwo – w momencie jakiejkolwiek kolizji. Niezbędny będzie także dobry fotelik samochodowy. Jednak w związku z nim pojawia się mnóstwo pytań – w jakich samochodach konieczne będzie jego zamontowanie? Według prawa niezbędne to będzie w przypadku wszystkich samochodów osobowych, ale także ciężarowych – N1, N2, N3, oraz kategorii M1. 

Waga dziecka

Foteliki dostępne są w kilku kategoriach, związanych z wagą – jest to wartość, którą powinniśmy się kierować, kupując odpowiedni model fotelika samochodowego dla naszego dziecka. 

Czy stosowanie fotelika jest obowiązkowe?

Jest to obowiązek, do momentu ukończenia przez dziecko 12 roku życia. Z fotelika samochodowego powinny korzystać także dzieci, poniżej 150 cm. Są jednak pewne wyjątki od reguł. Używanie fotelika samochodowego nie jest obowiązkowe w momencie odpowiedniego zaświadczenia lekarskiego, które mówi o przeciwwskazaniach.

 

Poprzedni artykułNastępny artykuł