Ubezpieczenia podróżne

Turcja – na jakie ubezpieczenie się zdecydować?

Ubezpieczenie turystyczne, które oferuje biuro podróży, wybierając się do Turcji, nie jest w stanie zapewnić wystarczającej ochrony. Dlaczego? Zazwyczaj są to ubezpieczenia opiewające w niskie sumy, i niewiele składników. Podpowiadamy jak wybrać najkorzystniejsze ubezpieczenie, udając się na wakacje do Turcji!

Turcja - na jakie ubezpieczenie się zdecydować?

Polisa, którą oferuje biuro podróży jest niewystarczająca?

Turcja to uwielbiany kierunek przez większość Polaków – ci ochoczo wybierają się w te strony. Najczęściej korzystają z pomocy biur podróży i gotowych ofert wycieczkowych. To bardzo wygodne rozwiązanie. W pakiecie takich usług znajdziemy wszystkie przejazdy, wyżywienie, zakwaterowanie, a także ubezpieczenie podróżne. Jak się jednak okazuje, tego typu ubezpieczenie może być niewystarczające.

Prawo jasno mówi o tym, że każdy z touroperatorów ma w obowiązku zapewnienie swojemu klientowi ochrony – ubezpieczenia turystycznego, w obrębie organizowanej wycieczki. Prawo nie mówi jednak nic, na temat składników i kwot takiej polisy. Właśnie dlatego te są wyjątkowo niskie, a organizatorzy kuszą atrakcyjną ceną. Należy jednak wiedzieć, że  tanie ubezpieczenia podróżne – obejmujące najmniejszy zakres ochrony, nie są najlepszym rozwiązaniem.

Koszty leczenia w Turcji

Karta zdrowotna EKUZ nie ma prawa bytu w Turcji, bo ta nie należy do Unii Europejskiej. W związku z czym kwestia naszego zdrowia leży w naszych rękach. Aby wybrać najkorzystniejsze ubezpieczenie zdrowotne na wyjazd do Turcji, możemy skorzystać z porównywarki polis wakacyjnych. Po podaniu niezbędnych danych otrzymamy listę dostępnych ofert. Wybierając ubezpieczenie, szczególną uwagę powinniśmy zwrócić na wysokości kwoty w przypadku leczenia. Kwota ta nie powinna być niższa niż 30-50 tysięcy euro – mniejsza może nie pokryć kosztów leczenia – szczególnie w przypadku poważniej choroby. W Turcji wizyta lekarska to koszt nawet 2000 zł!

Jakie dodatki powinno zawierać Twoje ubezpieczenie?

Większość ubezpieczeń na wakacje nie obejmuje ochrony w przypadku ataku terrorystycznego. Droższe ubezpieczenia uwzględniają ochronę na wypadek ataku terrorystycznego – warto zwrócić szczególną uwagę na ten punkt, wybierając się do krajów, takich jak Turcja.

Poprzedni artykułNastępny artykuł